top of page
  • Zdjęcie autoraMichał Bielewicz

LEGO trumfuje w bitwie z producentem podróbek

Zaktualizowano: 27 mar 2023

LEGO ma powody do świętowania w Chinach, przynajmniej na razie. Właśnie policja wydała zakaz produkcji klocków LEPIN 乐拼, uznanych za wierną kopię oryginału. W fabryce naleziono ponadto 630 tys. gotowych zestawów podrobionego LEGO o rynkowej wartości ok 30 mln$.


Zdjęcie pochodzi z: www.npr.org


Zakaz produkcji czy areszt istniejącego towaru jest możliwy do wyegzekwowania w Chinach, ale tylko na wniosek zainteresowanej strony, która udowodni swoje prawa do marki na terenie Ch.R.L. Innymi słowy LEGO nie doprowadziłoby do zakazu, gdyby nie miało zarejestrowanej marki w Chinach.


Ktokolwiek trzymał w ręku klocki LEPIN, uświadomiwszy sobie, że to nie LEGO, na pewno mógł być zaskoczony. Pudełka wyglądały bardzo podobnie. Co więcej chińskie brzmienia obu znaków także niewiele się różniły - 乐高 (lègāo) i 乐拼 (lè pīn).


Tymczasem producent marki LEPIN 乐拼 na swojej stronie internetowej informuje klientów o tymczasowym zatrzymaniu produkcji tej marki, dodając, że dostał taki zakaz od władz i policji. Zero informacji, że naruszył czyjąś własność intelektualną. 😕


Więcej o rejestracji marki można znaleźć na stronie partnera blogu.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page